fbpx

Články o hubnutí 

Jo-jo efekt

Pravidelně držíte dietu, ale po jejím ukončení zase pracně shozená kila naberete rychle zpět? Co udělat, aby se tento problém, nazývaný též Jojo efekt, už neopakoval?

Obezita - hubnutí

Co je vlastně obezita? Nejde jen o to, jak vypadáte, ale o to, že obezita zásadně poškozuje Vaše tělo, mění Vaši psychiku, mění možnosti vaší práce, rodinného života, mění prostě váš celý život. Bude z vás nešťastná hrouda tuku sedící doma a truchlící nad svým mizerným životem.

Když hubnou dva

Není to poprvé, co se pokoušíte zhubnout. Tentokrát je to však jiné. Rozhodnutí změnit svou postavu přijal za své i váš partner nebo kamarád či kamarádka. Je to snadnější, když hubnete ve dvou? Budete si vzájemně oporou nebo je takové rozhodnutí začátkem velkého problému?

jídlo, hubnutí a štítná žláza

V dnešním článku se zaměříme na hormony štítné žlázy, jelikož jejich funkce souvisí i s formováním postavy a lze jejich činnost ovlivnit životním stylem. Může to být právě nesprávná činnost štítné žlázy, která způsobí, že postava některých lidí nevypadá, tak jak by si přáli, přestože zdánlivě dělají všechno správně.

Jak pomoci zácpě i hubnutí

Vláknina je více než jen podpora dobrého zažívání -  je také důležitá pro dodání nezbytných živin do celého těla. Samozřejmě nejlépe získáme vlákninu z naší stravy pomocí celých zrn, ovoce a zeleniny. Ale co když se vám nepodaří denně spořádat dostatečné množství jídel obohacených o vlákninu?

Chůze je vhodná pro hubnutí

Ano, dá se tak protáhnout celé tělo, musí ale jít o sportovní chůzi, to znamená, že se do pohybu zapojí i ruce. Ideálně se dají při chůzi paže zapojit s použitím trekingových holí. Pokud hole nemáte nebo nechcete používat, stačí když

Přejídáte se? Co s tím dělat?

O přejídání by mohl vyprávět leckdo, přinejmenším ti, co mají vyšší než ideální váhu. Ano, my co se věčně potýkáme nadváhou, bychom o tom mohli napsat knihu. Ale co s tím? Jak se přejídání vyvarovat?